دیزل ژنراتور چیست؟

در بسیاری از موارد، یک دیزل ژنراتور به عنوان یک شبکه ایمنی، یک منبع تغذیه (در صورت خاموشی یا اختلال) عمل می کند. برای حل این مشکل در مدارس، بیمارستان ها، مراکز خرید، انبارها، کارخانه ها، دفاتر، ساختارهای مالی و سایر سازمان های دیزل ژنراتور را خریداری می کنند.

همچنین افراد این منبع تغذیه را به ویلا یا خانه روستایی خود می برند، به خصوص اگر در منطقه ای واقع شده باشد که اغلب قطع برق اتفاق می افتد. برای درک اینکه ژنراتورهای دیزلی با عملکرد مداوم چیست، کافی است مزارع دور از شهرها، روستاهای بدون برق، کمپ های شیفتی، ساخت جاده در مناطق خالی از سکنه، پارکینگ های زمین شناسان یا باستان شناسان را تصور کنیم. در هر جایی که یک فرد برای مدت معینی مستقر است، اما فرصت بهره برداری از مزایای تمدن را ندارد، مجموعه های دیزل ژنراتور با ظرفیت های مختلف بهترین انتخاب هستند.

ویژگی ها و عملکرد دیزل ژنراتور

هر سیستم تولید برق خودران که با سوخت دیزل کار می کند بر اساس استفاده از 2 جزء اساسی تشکیل شده است: یک موتور احتراق داخلی و یک دینام (ICE). دینام انرژی مکانیکی را برای فعال کردن ژنراتور تامین می کند و برای انجام این کار، به سوخت نیاز دارد. یک دیزل ژنراتور معمولی می تواند با هوا، آب یا ضد یخ خنک شود و می تواند توربوشارژ یا بدون توربو شارژ باشد. نقش دینام در یک DGU بدین صورت است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این عناصر، مجهز به یک واحد کنترل، مکانیسم‌های خدماتی (واحدهای سوخت، روغن‌کاری، راه‌اندازی، سرمایش و گرمایش) هستند که به عنوان میدانی برای یکپارچه‌سازی این اشیاء عمل می‌کند. به طور معمول، DGS هایی که برای نصب در زیر سقف ساخته می شوند، باز هستند، در حالی که تجهیزات فضای باز با یک کیس محافظ خوب به شکل یک پوشش یا یک ظرف فلزی خاص ارائه می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.